Potrzebne jednolite procedury - jest chaos i sprzeczne wytyczneO pilne ujednolicenie procedur związanych z zasadami postępowania personelu medycznego w toku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 zwróciło się do Głównego Inspektora Sanitarnego Porozumienie Zielonogórskie. Federacja proponuje przygotowanie pod egidą GIS telekonferencji w szeroki gronie ekspertów, w efekcie której doszłoby do ustalenia jednolitych zaleceń dla poradni lekarskich. Powinni w niej uczestniczyć konsultanci w dziedzinie epidemiologii, chorób zakaźnych, medycyny rodzinnej, inspektorzy sanitarni, a także praktycy – przedstawicieli świadczeniodawców POZ i opieki ambulatoryjnej.

Prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie Jacek Krajewski podkreśla, że lekarze są wręcz bombardowani różnymi zaleceniami, instrukcjami i wytycznymi, przewidującymi określony sposób działania w zakresie sposobu przyjmowania pacjentów, wykonywania określonych procedur, czy np. sposobu stwierdzania zgonu w czasach epidemii.

„Niestety, procedury, wytyczne i instrukcje, które do nich trafiają są różne, często sprzeczne i oderwane od rzeczywistości, bazujące na założeniach teoretycznych oderwanych od realiów. Odmienne wytyczne wydają konsultanci w dziedzinie epidemiologii, inne w dziedzinie chorób zakaźnych, a jeszcze inne w dziedzinie medycyny rodzinnej, na to nakładają się jeszcze informacje Ministra Zdrowia, inspektorów sanitarnych” - alarmuje prezes Porozumienia Zielonogórskiego, dodając, że w natłoku tych informacji nie sposób przyjąć najbardziej optymalnych zasad postępowania, dostosowanych do rzeczywistych potrzeb i możliwości pracowników medycznych i pacjentów.


Załączniki

1. 27_03_2020_gis_telekonferencja_instrukcje_w_sprawie_koronawirusa.pdf

Dodatkowe informacje     Dane Lubuskiego PZ  
ADRESY ZWIĄZKÓW REGIONALNYCH

  FEDERACJA PZ
  Dolnośląski - POZ
  Dolnośląski - Specjalistyka
  Opolski
  Śląski
  Małopolski
  Podkarpacki
  Lubelski

ADRESY ZWIĄZKÓW REGIONALNYCH

  Świętokrzyski
  Łódzki
  Mazowiecki
  Podlaski
  Warmińsko-Mazurski
  Kujawsko-Pomorski
  Pomorski

 

 
Adres i godziny pracy
al. Niepodległości 16 p. 9. I-wsze piętro
65-048 Zielona Góra
Tel/Fax, e-mail
tel/fax (068) 320 26 89 kom. 605 827 361
e-mail:

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 800 do 1600

 
Pobierz program umożliwiający
odczytywanie dokumentów
przez nas zamieszczanych

Stronę zoptymalizowano do rozdzielczości 1024x768,
szczególnie polecana przegladarka to Firefox

  Konto bankowe
Nr konta Lubuskiego Związku Lekarzy Pracodawców Podstawowej Opieki Zdrowotnej
jest następujacy
BANK PEKAO SA oddział Zielona Góra
71 1240 6843 1111 0000 4980 9482
 
© 2002-2021 ePartner.pl - Zielona Góra 2021