Czas na audyt naszych polis ubezpieczeniowych.


Szanowni Państwo,
gwałtowny wzrost liczby i wysokości roszczeń kierowanych przez pacjentów wobec podmiotów leczniczych i wszystkich osób wykonujących zawody medyczne – to nasza nowa codzienność.



Prawnicy alarmują, iż kwoty zasądzanych odszkodowań z tytułu odpowiedzialności cywilnej, zadośćuczynień, rent (często dożywotnich), coraz częściej przekraczają sumy gwarancyjne zadeklarowane w naszych polisach. Procesy sądowe trwają latami, a wygenerowane odsetki nierzadko przekraczają kwoty samych odszkodowań.

Staramy się by nasze podmioty lecznicze były wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny a wnętrza naszych praktyk były estetyczne i bezpieczne dla naszych pacjentów. Inwestujemy duże środki na ten cel. Często jednak zapominamy, że w jednej chwili możemy wszystko to stracić. Boleśnie przekonali się o tym w ostatnich miesiącach mieszkańcy Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Utrata mienia w trakcie powodzi nie ominęła również wielu przychodni.

Zadbajmy o nasze finansowe bezpieczeństwo dziś i w przyszłości. Wspólnie z przedstawicielem profesjonalnego Ubezpieczyciela dokonajmy audytu polis ubezpieczeniowych - zaktualizujmy zakres ochrony i sumy gwarancyjne polis OC oraz sumy ubezpieczenia mienia przychodni, tak by w przyszłości nie martwić się o utratę naszego życiowego dorobku w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia.

Uczmy się od naszych sąsiadów. W Niemczech suma ubezpieczenia dla podmiotu leczniczego udzielającego świadczeń medycznych w zakresie POZ wynosi 5 000 000 EURO (słownie: pięć milionów euro), a w Polsce minimalna suma gwarancyjna to jedynie 75 000 EURO (słownie: siedemdziesiąt pięć tysięcy euro). Są Ubezpieczyciele, którzy proponują w Polsce dużo wyższe sumy gwarancyjne niż wymagane minimum- nawet do 1 000 000 EURO (słownie: jeden milion euro) w ubezpieczeniu OC obowiązkowym.

Stare hasło – „Bezpieczny Zawsze Ubezpieczony” jest już nieaktualne. Teraz wysoko (czyli adekwatnie do ryzyka) ubezpieczony ma szansę czuć się bezpiecznie.

Zadbajmy o swój spokój i komfort życia (po przejściu na emeryturę również). Nie warto być mądrym po szkodzie.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe? Jak chronić swój portfel?

• Sumy gwarancyjne w ubezpieczeniu Odpowiedzialności Cywilnej muszą być adekwatne do ryzyka. Dotyczy to zarówno ubezpieczeń Podmiotów Leczniczych, Lekarzy, Pielęgniarek, Położnych, pozostałego personel medycznego
• Dbać o jasne i precyzyjne zapisy „Kontraktów”
• Na wezwanie Prokuratury udać się koniecznie z adwokatem
• Niezwłocznie informować Ubezpieczyciela o roszczeniu i współpracować w procesie „likwidacji szkody” – to obowiązek Ubezpieczonego
• Wybierać jedynie profesjonalnych pełnomocników wyspecjalizowanych w prawie medycznym
• Ryzyka nie można wykluczyć, ale dobra komunikacja zarówno w Zespole, jak i z pacjentem zwiększa szansę na uniknięcie roszczeń.

Z poważaniem

Daniel Kowalczyk
Sekretarz Federacji PZ




Dodatkowe informacje     Dane Lubuskiego PZ  
ADRESY ZWIĄZKÓW REGIONALNYCH

  FEDERACJA PZ
  Dolnośląski - POZ
  Dolnośląski - Specjalistyka
  Opolski
  Śląski
  Małopolski
  Podkarpacki
  Lubelski

ADRESY ZWIĄZKÓW REGIONALNYCH

  Świętokrzyski
  Łódzki
  Mazowiecki
  Podlaski
  Warmińsko-Mazurski
  Kujawsko-Pomorski
  Pomorski

 

 
Adres i godziny pracy
al. Niepodległości 16 p. 9. I-wsze piętro
65-048 Zielona Góra
Tel/Fax, e-mail
tel/fax (068) 320 26 89 kom. 605 827 361
e-mail:

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 800 do 1600

 
Pobierz program umożliwiający
odczytywanie dokumentów
przez nas zamieszczanych

Stronę zoptymalizowano do rozdzielczości 1024x768,
szczególnie polecana przegladarka to Firefox

  Konto bankowe
Nr konta Lubuskiego Związku Pracodawców Podstawowej Opieki Zdrowotnej
jest następujacy
BANK PEKAO SA oddział Zielona Góra
71 1240 6843 1111 0000 4980 9482
 
© 2002-2024 ePartner.pl - Zielona Góra 2024