E-skierowania bez zbędnej biurokracji i premiowane finansowoZa wystawienie skierowań na ambulatoryjne leczenie specjalistyczne i na leczenie szpitalne w formie elektronicznej będą premie finansowe w POZ – wynika z zarządzenia prezesa NFZ w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Od 1 lipca br. zwiększenie poziomu finansowania dotyczy tych placówek POZ, których lekarze będą wystawić e-skierowania zamiast papierowych. Dodatkowo premiowane będzie umówienie porady w AOS na podstawie e-skierowania w ciągu dwóch godzin od jego wystawienia.To nie koniec dobrych informacji:
- Dzięki energicznym staraniom Porozumienia Zielonogórskiego w stosunku do pierwotnej wersji projektu zmniejszono sprawozdawczość w tej kwestii do wersji praktycznie przez nas oczekiwanej - zapewnia prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski. - Podczas wystawiania e-skierowania stosowna aplikacja wykonana przez dostawcę oprogramowania winna automatycznie dopiąć identyfikator.
A co z tymi lekarzami, którzy zdecydują się pozostać przy papierowej formie? W ich przypadku premii finansowej nie będzie. Przy wystawianiu skierowań papierowych muszą do usługi dodać odpowiedni znacznik; może to robić automatycznie aplikacja, jeśli wystawimy skierowanie papierowe w komputerze lub trzeba będzie w aplikacji, zaznaczyć, że było to skierowanie papierowe. Jest to metoda podobna do tej, jaka obowiązywała przy e-recepcie.
- Również na skutek intensywnych negocjacji Porozumienia Zielonogórskiego z Narodowym Funduszem Zdrowia poprawiono finansowanie ChUK. Trwają w tej chwili prace w Centrali NFZ nad uproszczeniem tego programu profilaktycznego według naszych oczekiwań - dodaje Jacek Krajewski.

Więcej:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/wyzsza-wycena-za-wystawienie-e-skierowania,7750.html

https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-952020dsoz,7199.html


Dodatkowe informacje     Dane Lubuskiego PZ  
ADRESY ZWIĄZKÓW REGIONALNYCH

  FEDERACJA PZ
  Dolnośląski - POZ
  Dolnośląski - Specjalistyka
  Opolski
  Śląski
  Małopolski
  Podkarpacki
  Lubelski

ADRESY ZWIĄZKÓW REGIONALNYCH

  Świętokrzyski
  Łódzki
  Mazowiecki
  Podlaski
  Warmińsko-Mazurski
  Kujawsko-Pomorski
  Pomorski

 

 
Adres i godziny pracy
al. Niepodległości 16 p. 9. I-wsze piętro
65-048 Zielona Góra
Tel/Fax, e-mail
tel/fax (068) 320 26 89 kom. 605 827 361
e-mail:

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 800 do 1600

 
Pobierz program umożliwiający
odczytywanie dokumentów
przez nas zamieszczanych

Stronę zoptymalizowano do rozdzielczości 1024x768,
szczególnie polecana przegladarka to Firefox

  Konto bankowe
Nr konta Lubuskiego Związku Pracodawców Podstawowej Opieki Zdrowotnej
jest następujacy
BANK PEKAO SA oddział Zielona Góra
71 1240 6843 1111 0000 4980 9482
 
© 2002-2024 ePartner.pl - Zielona Góra 2024