Poszukiwany lekarz w Mosel

PRAKTYKA LEKARZA RODZINNEGO W NIEMCZECH

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy
Pragnę przekazać nieodpłatnie moją własną Praktykę Lekarską, prowadzoną przeze mnie od 45 lat.
W 2006 zacząłem prowadzić tę Praktykę wspólnie z moim synem, który niestety w 2008 roku nagle tragicznie zginął. Od tej pory pracuję znowu sam i mam ogromną nadzieję na następcę, który nadal będzie się opiekować moimi dotychczasowymi pacjentami. Pod względem finansowym Praktyka stoi bardzo dobrze. W przypadku zainteresowania do wglądu oczywiście są bilanse finansowe Praktyki.
Praktyka ma powierzchnię ponad 110 m2, dwa gabinety lekarskie, 3 kabiny diagnostyczno-zabiegowe, poczekalnię, oczywiście rejestrację i toalety. W Praktyce znajdują się: Ekg stacjonarne, Holter/Ekg, aparat do Ekg wysiłkowego, aparat USG, aparat do spirometrii płuc, sprzęt do elektroterapii i magnetoterapii. ISDN z 5 aparatami telefonicznymi, zdalne przekazywanie danych z laboratorium, komputery z odpowiednim oprogramowaniem, kopiarka itp. Wyszkolony personel Praktyki zapewnia bezawaryjną pracę. Praktyka jest niedawno całkowicie odremontowana. Z tyłu Praktyki są miejsca parkingowe dla ponad 25 samochodów.
Czas pracy lekarza rodzinnego w Niemczech jest standardowo tak zaplanowany, że przyjęcia pacjentów odbywają się przed południem w tygodniu codziennie, natomiast po południu zwykle tylko w poniedziałki, wtorki i czwartki. W środę i piątek popołudnia są wolne. Ilość godzin ustala się samodzielnie na trzy - cztery przed południem i 1 - 2 po południu. Praktykę może przejąc jeden lekarz, ale i małżeństwo lekarskie (lekarze rodzinni lub para - lekarz rodzinny/pediatra). Przekazanie Praktyki jest możliwe od razu, ale mogę też kandydata zatrudnić na uzgodniony okres przejściowy. W przypadku przejęcia Praktyki możliwe jest otrzymanie zastrzyku finansowego od państwa.
Praktyka położona jest w Mosel, które administracyjnie należy do Zwickau. Infrastruktura jest rozwinięta i nadal rozbudowywana. Do północnego centrum handlowego w Zwickau (Supersam spożywczy - Kaufland, sklep obuwniczy - Deichmann, sklepy z ubraniami - np Kress, dwa centra ogrodnicze - Praktiker i Hellweg, MediaMarkt, dwa sklepy meblowe, sklepy samochodowe i inne, bowling) jedzie się z Mosel około 5 minut.
Zwickau - prawie 100 tysięcy mieszkańców - dysponuje bardzo dobrą bazą oświatową (np. uznane Gimnazjum PBG , słynne Konserwatorium Muzyczne Roberta Schumanna, Wyższa Szkoła Techniczna), kulturową (teatr dorosłych, teatr lalkowy, teatr młodzieżowy, siedmio-salowe kino, liczne koncerty w Stadthalle lub w Neue Welt - 6 minut od Mosel). Muzea: automobilizmu, sztuki, zabytkowa katedra. Oraz wiele innych atrakcji. Proszę wejść na stronę: http://www.zwickau.de. Istnieją bardzo atrakcyjne ścieżki rowerowe. Można np. z Mosel wzdłuż rzeki Mulde (bardzo dobrej jakości trasą przeznaczoną tylko dla rowerów, żadnych skrzyżowań, świateł) dojechać aż do południowego centrum handlowego Zwickau. Mosel jest położone bezpośrednio przy czteropasmowej drodze B93, która na północ prowadzi do autostrady A4, na południe do autostrady A72, oraz w piękne, niezbyt wysokie góry.
Oczywiście w celu możliwości pracy jako lekarz rodzinny w Niemczech trzeba załatwić kilka formalności w kilku niemieckich urzędach, w czym zobowiązuję się pomóc. Dobrą radą będzie też zawsze chętnie służyć - prowadzący już od 5 lat swoją Praktykę w Zwickau lekarz rodzinny z Wrocławia - Bogdan Aftański. Można się też do niego zwracać bez żadnych obaw, on też chętnie pomoże w kontakcie w przypadku początkowych trudności językowych.
Na życzenie prześlę kilkanaście zdjęć Praktyki na podany przez Was adres mailowy. Zapraszam jednak do odwiedzin, rozmowy i obejrzenia Praktyki własnymi oczami. Proszę się nie obawiać trudności językowych, tu sobie na pewno poradzimy. Szczegóły przyjazdu są oczywiście do uzgodnienia.
W przypadku zainteresowania proszę kontaktować się ze mną:
Dr.med. Karl Braun sen.
Altenburger Str. 81
D 08058 Zwickau/ST Mosel
telefon domowy (najlepiej wieczorem) z Polski: 0049 37604 2314, telefon do Praktyki: 0049 37604 2213
fax: 0049 37604 70236, e-mail: dr.karl.braun@onlinemed.de
lub z lekarzem Aftańskim: telefon domowy (też wieczorem): 0049 375 3909035, e-mail: aftanski@t-online.de

Serdecznie pozdrawiam z Mosel
Karl Braun


Dodatkowe informacje     Dane Lubuskiego PZ  
ADRESY ZWIĄZKÓW REGIONALNYCH

  FEDERACJA PZ
  Dolnośląski - POZ
  Dolnośląski - Specjalistyka
  Opolski
  Śląski
  Małopolski
  Podkarpacki
  Lubelski

ADRESY ZWIĄZKÓW REGIONALNYCH

  Świętokrzyski
  Łódzki
  Mazowiecki
  Podlaski
  Warmińsko-Mazurski
  Kujawsko-Pomorski
  Pomorski

 

 
Adres i godziny pracy
al. Niepodległości 16 p. 9. I-wsze piętro
65-048 Zielona Góra
Tel/Fax, e-mail
tel/fax (068) 320 26 89 kom. 605 827 361
e-mail:

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 800 do 1600

 
Pobierz program umożliwiający
odczytywanie dokumentów
przez nas zamieszczanych

Stronę zoptymalizowano do rozdzielczości 1024x768,
szczególnie polecana przegladarka to Firefox

  Konto bankowe
Nr konta Lubuskiego Związku Pracodawców Podstawowej Opieki Zdrowotnej
jest następujacy
BANK PEKAO SA oddział Zielona Góra
71 1240 6843 1111 0000 4980 9482
 
© 2002-2024 ePartner.pl - Zielona Góra 2024